U ordinacijama Poliklinike Irac možete odraditi ultražvučni pregled abdomena i krvnih sudova glave i vrata po akcijskoj cijeni.

Ultrazvuk je neinvazivna medicinska dijagnostička metoda. Ultrazvučni pregled, sonografija ili ehosonografija koristi malu ultrazvučnu sondu i gel kako bi tijelo pacijenta izložili visoko frekventnim valovima zvuka. Ultrazvuk je sigurna i bezbolna dijagnostička metoda, a stvara slike unutrašnjosti tijela koristeči valove zvuka. Ultrazvučni pregled NE KORISTI ionizirajuće zračenje (kao röntgenske zrake). Kako se ultrazvučne slike stvaraju u realnom vremenu, ultrazvukom je moguće prikazati i strukturu i gibanje unutarnjih organa, kao i protok krvi u krvnim žilama. Dopplerski ultrazvuk je posebna ultrazvučna metoda kojom se analizira protok krvi unutar krvnih žila.

Preventivni redovni pregledi su veoma bitni jer se oboljenje može otkriti u početnom stadiju te tako smanjiti komplikacije i dugotrajnost liječenja.

Akcijska cijena ultrazvučnog pregleda abdomena je 20KM. Ultrazvuk krvnih sudova glave i vrata je 30 KM
Akcija traje do 01.12.2016.

CategoryMedicina