Svi u životu nailazimo na izazove i teške periode. Neke prevladamo jednostavno sami, a neki su nam izazovi teški i mogu izazvati različita emocionalna stanja koja ne možemo sami prevazići.  Tada je korisno tražiti pomoć stručnjaka – psihologa za rješavanje neke životne krize, za donošenje važne odluke ili za lakše nošenje sa stresom.

Psiholozi se bave psihičkim životom, osjećanjima i ponašanjem ljudi vezanim za raznovrsne životne situacije u koje sve osobe dolaze i kroz koje prolaze. Pitanja sa kojima se dolazi kod psihologa su raznovrsna. Na primjer: kako poboljšati odnose sa bliskim ljudima i riješiti konflikte, kako riješiti neke unutarnje konflikte, dileme, negativna razmišljanja, kako prevazići određene strahove, tremu, na koji način donijeti važne životne odluke i slično.

Psiholog u suštini ne liječi, ne propisuje lijekove, već kroz razgovor pomaže da se osjećamo bolje i riješimo određene probleme i izazove s kojima se suočavamo. Cilj psihologa je da sam čovjek uvidi razloge i osjećanja za i protiv i da lakše donese odluku za koju snosi odgovornost.

Stoga, prije nego posegnemo za lijekovima ili nekim sličnim tretmanima, preporučljivo je posjetiti psihologa jer se mnogo stvari može riješiti kvalitetnim razgovorom i dijeljenjem razmišljanja i problema sa stručnom osobom.

Ne morate imati dijagnozu mentalne bolesti da biste išli na terapiju

Jedna od uobičajenih zabluda je da morate imati određenu dijagnozu da biste išli na terapiju. Postoje mnogi razlozi zbog kojih ljudi idu na terapiju, a koji nemaju nikakve veze s mentalnim poremećajima. No, i onda kada ljudi potraže pomoć zato što imaju neki poremećaj, nema nikakvog razloga za sram. Dobit će pomoć koju trebaju i razgovarat će sa stručnjakom, jednako kao što bi potražili pomoć za bilo koji drugi zdravstveni problem.

Zato Vam napominjemo da niste sami i da možete računati na podršku u Poliklinici Medical Irac kada god osjetite da se nalazite u bezizlaznoj situaciji. Naša psihologinja Edina Mešković pomoći će Vam  da prevaziđete poteškoće s kojima se suočavate bilo da ste prvi put na terapiji ili ste već posjećivali psihologa.

Zahvaljujući bogatom iskustvu, profesionalnom i predanom radu psihologinje Mešković, psihološka terapija više neće biti tabu tema ili nepoznanica, već Vaš termin za rasterećenje misli i otklanjanje upitnika iznad glave koji Vas duže vrijeme muče, uznemiravaju i narušavaju harmoniju i miran san.

Razgovor rezervišite pozivom na broj 035 366 600.

Write a comment:

Your email address will not be published.